Gipskartonio plokščių paviršiaus paruošimo lygiai
patarimai

Gipskartonio plokščių paviršiaus paruošimo lygiai

Yra nustatyti ir apibrėžti keturi gipso kartono plokščių paviršiaus paruošimo lygiai: Q1, Q2, Q3 ir Q4. Glaistymo lygis yra parenkamas, atsižvelgiant į užsakovo paviršiaus kokybės (lygumo) reikalavimus, patalpos paskirtį ir paviršiaus apdailą (keraminės plytelės, tapetai, plonasluoksniai matiniai dažai ir kt.).

 1. Gipskartonio paviršiaus paruošimas Q1 lygiu [Quality Level 1 (Q1)]. Šis bazinis glaistymo lygis taikomas gipso kartono plokščių paviršiams, kuriems nėra keliami estetiniai reikalavimai (pvz., pagrindo paruošimas keraminių plytelių apdailai). Pakanka užglaistyti:
  • gipso kartono plokščių sandūras

  • matomus gipskartonio tvirtinimo ir apdailos elementus. Glaistymas pagal šį bazinį lygį numato, kad ties gipso kartono plokščių kraštais būtų priklijuota stiklo pluošto armavimo juosta (lipnus tinklelis) ir nuglaistyta vienu arba dviem sisteminio, konstrukcinio glaisto sluoksniu

 2. Gipskartonio paviršiaus paruošimas Q2 lygiu [Quality Level 2 (Q2)]. Šįs lygis dar yra kitaip vadinamas standartiniu glaistymu ir tenkina įprastus sienų ir lubų apdailos estinius ir lygumo lūkesčius. Q2 lygio darbų tikslas yra išlyginti siūlių zonos paviršių taip, kad jis sudarytų vieną paviršių kartu su gipso kartono plokšte. Šis „išlyginimas“ taikomas ir tvirtinimo elementams, vidaus ir išorės kampams ir sujungimo vietoms. Q2 glaistymo lygį sudaro:

  • pagrindinis bazinis glaistymas Q1

  • pakartotinis glaistymas sisteminiais glaistais: siūlių glaistu, kai reikia, ir baigiamuoju sluoksniu, kol bus pasiektas tolygus perėjimas nuo siūlės paviršiaus į gipso kartono plokštės paviršių. Negalima palikti atsiradusių įdubimų ir įbrėžimų, kuriuos paliko naudojami. Jei reikia, glaistytus paviršius nušlifuokite

  • Taip paruoštas paviršius yra tinkamas klijuoti tapetus, dažyti struktūriniais ir tipiniais matiniais dažais, emulsijomis ir akrilu, naudojant volelius arba teptukus bei dengti dekoratyviniu tinku.

 3. Gipskartonio paviršiaus paruošimas Q3 lygiu [Quality Level 3 (Q3)]. Jei glaistomiems paviršiams keliami aukštesni estetiniai reikalavimai, būtina atlikti papildomus veiksmus, kurių neapima bazinis ir standartinis glaistymo lygiai. Q3 lygį sudaro:

  • standartinis glaistymas Q2

  • viso (siūlių ir plokštės) paviršiaus glaistymas sisteminiais glaistais, kuriuo siekiama išlyginti paviršių, užpildyti poras ir suvienodinti skirtingų paviršių tekstūrą bei įgeriamumą. Tepamo sluoksnio storis yra mažas ir paprastai neviršija 1 mm.

   Taip paruoštas paviršius yra tinkamas:

  • klijuoti plonais, subtilios struktūros tapetais;

  • dažyti šilkiniais ir blizgiais dažais

  • dengti tinku, kurio grūdėtumas mažesnis nei 1 mm, su išlyga, kad tinko gamintojas leidžia jį <!--Čia vietoje vardijimo vienoje eilutėje rekomenduojama naudoti sąrašą, kiekvieną jo elementą išdėstant naujoje eilutėje.</span>

 4. Gipskartonio paviršiaus paruošimas Q4 lygiu [Quality Level 4 (Q4)]. Norint pasiekti šį lygį, atitinkantį aukščiausius estetinius bei lygumo reikalavimus – reikia padengti plonu gipso tinko ar glaisto sluoksniu visą paviršių. Q4 lygis numato rankinį arba mechaninį tinko ar specialaus išlyginamojo glaisto viso paviršiaus padengimą ištisiniu plonu sluoksniu (sluoksnio storis iki 3 mm). Išlyginus glaistą, dažnai dar reikia nušlifuoti, nupoliruoti. Taip paruoštą paviršių galima dengti lygiomis arba faktūrinėmis blizgiomis sienų dangomis, pvz.: viniliniais ar tapetais su metalo pluoštu; dažyti blizgiais dažais, taip pat padengti dekoratyviniais glaistais, kuriais išgaunama marmuro imitacija.

NORGIPS Light Ready Mix
Paruoštas naudoti dviejų funkcijų glaistas, skirtas gipso kartono plokšči...
NORGIPS Start
Gipso glaistas, skirtas gipso kartono plokščių siūlėms glaistyti
NORGIPS Extra Finish
Paruoštas naudoti baigiamasis glaistas, skirtas gipso kartono plokščių si...
NORGIPS Finish
Gipso glaistas, skirtas glaistyti gipso kartono plokščių siūles ir visą minerali...
Dokumentų aplankas
Dokumentų aplankas
close

Dokumentų aplankas – tai vieta, kur galite saugoti pasirinktus atsisiuntimus ir medžiagų sąnaudų skaičiavimus.

Bet kurioje dokumento ar skaičiuoklės vietoje spustelėkite "Į APLANKĄ"

Dokumentų aplankas Jums padės lengvai paruošti visus Jūsų statybai reikalingus dokumentus:

 • produktų ir sprendimų techninius dokumentus
 • medžiagų sąnaudų skaičiuokles
 • apibendrintą gaminių sąrašą
 • titulinį lapą su duomenimis
Parsisiųsti ZIP Parsisiųsti ZIP
Parsisiųsti PDF Parsisiųsti PDF
Siųsti elektroniniu paštu Siųsti elektroniniu paštu
 Valyti aplanką
Uždaryti
į viršų