Gaisrinė saugaGaisrinė sauga

Norgips priešgaisrinės pertvaros apsaugos Jūsų namus

Saugumo jausmas yra pagrindinis kiekvieno žmogaus poreikis.

Norime jaustis užtikrintai ir patogiai, ypač ten, kur praleidžiame daugiausia laiko – namuose ir darbe.

Atsparumas ugniai

Kiekvienas statinio elementas turi atitikti reikalavimus tam, kad galėtų tinkamai apsaugoti pastate esančius žmones kilus gaisrui.

Statinio konstrukcijų elementų atsparumo ugniai charakteristikos:

  • R – atsparumas ugniai 
  • E – nepralaidumas ugniai 
  • I – ugnies izoliavimas

Kuo ilgiau pastato pertvaros išsaugo laikančiąją galią, sandarumą ir nuo aukštos temperatūros izoliuojančiąją funkciją, tuo didesnis yra jų atsparumas ugniai. Gyvenime tai reiškia lėtesnį ugnies plitimą. Atsparumo ugniai klasės paprastai suderina tarpusavyje E ir I arba R, E ir I kriterijus, pvz., EI 15, EI 60, REI 180, kur skaičius reiškia laiką minutėmis.

Atminkite, kad aukštesnės atsparumo ugniai klasės pertvara geriau slopins ir triukšmą bei bus atsparesnė pažeidimams.

Toks tikslus klasifikavimas užtikrina paprastą tinkamų sprendimų pasirinkimą. Kiekvieno komponento tipo dokumentuose pateikiama išsami informacija apie naudojamas medžiagas.

Gausus priešgaisrinių pertvarų pasirinkimas

Atsparumas ugniai – tai kategorija, taikoma pastatų atitvaroms, ne atskiroms gipso kartono plokštėms.

Atsparumo ugniai klasė bus gauta tik tada, kai tam tikra pertvara bus pastatyta būtent iš tų elementų, kurie sudaro tam tikrą sistemą. Dėl galimų nukrypimų nuo šios taisyklės tokia pertvara neatitiks konkrečios atsparumo ugniai klasės reikalavimų.

Tam, kad pertvara būtų priskirta prie atitinkamos atsparumo ugniai klasės, ji turi būti pagaminta iš šios pertvaros dokumentuose aprašytų elementų. Atskiri pertvaros elementai buvo išbandyti laboratorijoje kaip kompleksinis sprendimas. Atsparumo ugniai klasė bus gauta tik tada, kai pertvara bus įrengta tiksliai iš tų elementų, kurie yra numatyti šioje sistemoje. Nesilaikant šios taisyklės, tokia įrengta pertvara neatitiktų konkrečios atsparumo ugniai klasės reikalavimų.

Paruošti sprendimai

Gaisrinės saugos reikalavimai priklauso nuo statinių aukščio, dydžio, vietos, techninių sąlygų ir funkcijų.

Norgips siūlomos priešgaisrinių pertvarų sistemos yra pritaikytos visų tipų konstrukcijoms ir yra geriausia patikimos gaisrinės saugos garantija. Jos apsaugo pastatų konstrukcinius elementus nuo ugnies plitimo ir veikia kaip priešgaisrinės pertvaros su tam tikru ugniaatsparumu EI, REI, R ir RE.

Atsparumas ugniai

Atsparumo ugniai klasė

Statinių atsparumo ugniai laipsnis

Atsparumo ugniai klasifikacija

Visos žodyno sąvokos

Atsparumas ugniai

Atsparumas ugniai – tai statinio atitvaros gebėjimas atitikti specifinius reikalavimus kilus gaisrui. Gaisro metu svarbiausia yra žmonių evakuacijos galimybė, todėl atsparumo ugniai matas yra laikas, išreikštas minutėmis, per kurį nuo gaisro pradžios statinio konstrukcijos neprarado šių savybių:

  • R - laikančioji geba - apibūdina statinio konstrukcijų elementų gebėjimą gaisro metu tam tikrą laiką išlaikyti apkrovas. Laikančioji galia prarandama dėl mechaninio pažeidimų, stabilumo praradimo arba deformacijų ar poslinkių ribinių verčių viršijimo. Gipskartonio sistemos R parametru apibūdinamos tik gaisrinio skyriaus atskyrimo elementų atveju.
  • E – vientisumas (sandarumas) ugniai - tai būsena, kai konstrukcija atlieka ugnies atskyrimo funkciją. Sandarumas prarandamas, kai nešildomame paviršiuje atsiranda liepsna, įtrūkimai ar plyšiai, pro kuriuos prasiskverbia dujos ar liepsna, arba dėl konstrukcijos deformacijų.
  • I - ugnies izoliacija - tai būsena, kai elementas atlieka izoliacinę funkciją nuo aukštos temperatūros. Ugnies izoliacija prarandama, kuomet fiksuojama pernelyg aukšta temperatūra ant tiriamo elemento išorinės pusės.

Atsparumo ugniai klasė

Atsparumo ugniai klasė apibūdina tam tikros pertvaros / pastato elemento atsparumą ugniai.

Atsparumo ugniai klasėse dažniausiai derinami E ir I arba R, E ir I kriterijai, pvz., EI 15, EI 30, EI 45, EI 60, EI 90, REI 120, REI 180.

Išsamų kriterijų E, I, R išaiškinimą galima rasti „Atsparumo ugniai“ apibrėžime.

Statinių atsparumo ugniai laipsnis

Gaisrinės saugos reikalavimai yra susiję su statinių išdėstymu teritorijose, statinio projektiniais sprendiniais, statybos produktų (medžiagų, konstrukcijų, komunikacijų, statinio inžinerinės, tarp jų gaisrinės įrangos) funkcionalumu (naudojimo savybėmis). Tokie reikalavimai paprastai nustatomi atskiroms patalpų grupėms (gyvenamosioms patalpoms, viešbučiams, salėms, biurams, gamybinėms patalpoms ir pan.), atsižvelgiant kiekvienu atveju į specifinį pavojų ten esantiems žmonėms ir specifinę gaisro riziką.

Atsparumo ugniai klasifikacija

Tai dokumentai, išduoti akredituotų gaisrinių tyrimų laboratorijų atliktų bandymų pagrindu, kuriuose apibrėžiamos išbandytų pastato elementų atsparumo ugniai klasės (pvz., EI 30, EI 60), pvz., gipso kartono sistemų atveju – pertvaros, apsauginės sienos, pakabinamos lubos, pastogės konstrukcijos, sausi grindys.

Ugnies atsparumo klasifikacijose taip pat pateikiami išsamūs sprendimų aprašymai, informacija apie naudotas medžiagas, brėžiniai, sprendimų bei jungčių detalės, ir kt.

Visos žodyno sąvokos
Norgips Acoustic Super DFH2IR tipo gipskartonio plokštės, kurių storis 12,5 mm
Garso izoliuojanti gipso kartono plokštė
Lipni stiklo pluošto juosta
Lipni siūlių armavimo juosta iš stiklo pluošto
Stiklo pluošto juosta
Flizelino juosta siūlėms armuoti
Akustinė sandarinimo juosta, 50 mm pločio
Lipni juosta perimetro sandarinimui gipso kartono sistemose
Akustinė sandarinimo juosta, 75 mm pločio
Lipni juosta perimetro sandarinimui gipso kartono sistemose
Akustinė sandarinimo juosta, 100 mm pločio
Lipni juosta perimetro sandarinimui gipso kartono sistemose
Norgips Start & Finish / Light Ready Mix Naujiena
Paruoštas naudoti dviejų funkcijų glaistas, skirtas gipso kartono plokšči...
Norgips Extra Finish Naujiena
Paruoštas naudoti baigiamasis glaistas, skirtas gipso kartono plokščių si...
Norgips Start
Gipso glaistas, skirtas gipso kartono plokščių siūlėms glaistyti
Norgips Finish
Gipso glaistas, skirtas glaistyti gipso kartono plokščių siūlesir visą mineralin...

Siųsti pranešimą

Gerbiamieji,
Jūsų asmens duomenų saugumas mums labai svarbus. Todėl Jums siunčiame informaciją apie tai, kaip mes tvarkome asmens duomenis. Asmens duomenų valdytojas yra bendrovė Norgips Sp. z o. o., kurios buveinė įkurta adresu: /02-634/ Warszawa, ul. Racławicka 93. Jūsų asmens duomenys bus tvarkomi siekiant atsakyti į atsiųstą klausimą.
Daugiau apie tai skaitykite mūsų Privatumo politikoje.

į viršų